• GİRİŞ
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Diyet Koçluğu Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Sağlıklı beslenme; yaşamın her döneminde sağlığın korunması, geliştirilmesi ve kronik hastalıkların önlenmesi için gereklidir. Beslenme konusunda bilgi kirliliğinin yoğun olduğu günümüzde, yeterli ve dengeli beslenme konusunda doğru bilgileri veren, bilimsel kanıtlara dayalı olarak önerilerde bulunan bir kaynağın olması büyük önem taşımaktadır.Beslenme rehberleri; sağlıklı beslenmede yaş, cinsiyet ve bireyin fizyolojik durumuna göre günlük tüketilmesi gerekli olan enerji ve besin ögeleri ile bunların sağlayacağı besin miktarları konusunda bilgi verir. Diyet Koçluğu ücretsiz sertifikalı eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

Diyet Koçluğu Eğitimi Size Ne Katacak?

Diyet Koçluğu online eğitiminin genel amacı,Kişiye özel kilo kontrol programı belirlenirken aşağıdaki kriterler dikkate alınır. Genel fiziksel veriler (kg, boy, yaş) Sağlık durumu, problemleri,Aktivite seviyesi, egzersiz sıklığı,Yaşam şekli, ev/çalışma hayatı, seyahat temposu,Daha önceki diyet girişimleri ve sonuçları.Kilo verme hızı, kişinin ihtiyacı doğrultusunda belirlenir. Yani 3-5 kg fazlalık var ise uygulanan diyet daha yumuşak olacaktır. 10 kg ve üzeri fazlalıklarda uygulanan diyet biraz daha farklı olacaktır. Yüksek kilo fazlalığı durumlarında uygulanan Kilo Kontrol Programı ile önce kısa zaman içinde hızlı ve kalıcı kilo kaybı/incelicek hedeflicek ve sağlıyabilceksiniz.

Diyet Koçluğu İş Olanakları

Özel Spor Merkezlerinde,Diyet Merkezlerinde,Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyet gösteren merkezlerde (oteller, spa, fitness salonları vb..) gerekli yeterlilikleri sağlayarak çalışabilirler.Ayrıca online Diyet Koçluğu Kursu sonunda Diyet Koçluğu Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Diyet Koçluğu Sertifikası

Eğitim sonunda Diyet Koçluğu Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Diyet Koçluğu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Diyet Koçluğu Kurs Süresi

Diyet Koçluğu uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 10 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 10 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Sağlıklı Beslenme Detaylar 00:01:00
Yetersiz ve Dengesiz Beslenmenin Sakıncaları Detaylar 00:02:00
Besin ve Besin Ögeleri Detaylar 00:01:00
Besin Ögeleri ve Vücut Çalışmasındaki İşlevleri Detaylar 00:02:00
Süt ve Süt Ürünleri Grubu Detaylar 00:03:00
Et-Yumurta- Kurubaklagil Grubu Detaylar 00:03:00
Sebze ve Meyve Grubu Detaylar 00:03:00
Ekmek ve Tahıl Grubu Detaylar 00:04:00
Öğünler ve Öğün Önemi Detaylar 00:02:00
Kahvaltının Önemi Detaylar 00:04:00
Vücut Ağırlığının Denetimi Detaylar 00:05:00
Fiziksel Aktivite ve Sağlık Detaylar 00:03:00
Şeker Tüketimi ve Sağlık Detaylar 00:02:00
Tuz Tüketimi ve Sağlık Detaylar 00:04:00
Diyet Yağı ve Yağ Asitleri Detaylar 00:03:00
Anne Sütünün Önemi Detaylar 00:03:00
Alkol Tüketimi ve Sağlık Detaylar 00:01:00
Sıvı Tüketimi Detaylar 00:03:00
Besin Güvenliği Detaylar 00:04:00
Besin Etiketleme ve Sağlık Beyanları Detaylar 00:03:00
Besin Destekleri (Takviye Edici Gıdalar) Detaylar 00:02:00

Ders Yorumları

5

5
2 yıldız
 • 5 Yıldız2
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Başarılı

  5

  Bilgilerindirme güzel bu bile yeterli

 2. Çok güzel ve eğitici

  5

  Tavsiye ederim ?

DERSİ AL

Öğretmen

1012 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara