• GİRİŞ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Yaratıcı Drama Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Bireyler arasında doğrudan etkileşimi sağlayan bir yöntemdir.Drama, Yunancada “yapmak, etmek, eylemek” anlamına gelen “DRAN” dan türetilmiştir. Bugünkü anlamına yakın biçimde Yunanca “Dramenon”daki seyirlik olarak benzetme olgusuna dayalıdır ve eylem anlamını taşır. Halk arasında kullanılan dram sözcüğü de bu kökten gelmektedir ve acıklı durumları ifade etmek için kullanılmaktadır. Drama sözcüğünün bu kullanım ile anlam açısından ilgisi yoktur.Genel tanımıyla drama; bir sözcüğü, bir kavramı, bir davranışı, bir tümceyi, bir fikri ya da bir yaşantıyı bir olayı, tiyatro tekniklerinden yararlanarak oyun veya oyunlarla canlandırmaktır. Yaratıcı Drama ücretsiz sertifikalı eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

Yaratıcı Drama Eğitimi Size Ne Katacak?

Yaratıcı Drama online eğitiminin genel amacı,İşletmeye yardımcı ve destekleyici bir alan olan yaratıcı drama konusunda, sizlerin de özgün fikirlerinizle destek ve katkı sağlamanızı bekliyoruz. Gelen konuklarla kuracağınız iyi bir iletişim, konuk memnuniyetinin sağlanmasında etkili olacaktır. Kısa bir zaman diliminde,bu bakış açısıyla farklı bir atmosfer yaratılmasında olumlu katkılarınız olacağını düşünüyoruzDrama çalışmalarında kullanılacak araç gereçleri etkinliğe uygun olarak seçerek hazırlayabileceksiniz.Günlük etkinlikleri uygularken drama oyunlarını, drama uygulama basamaklarına uygun olarak
kullanabileceksiniz.

Yaratıcı Drama İş Olanakları

Topluma bir takım mesajlar vermek amacıyla, yaşanılan veya tecrübelerden hareketle yaşanılacağı düşünülen sosyal, kültürel, ekonomik vb. olayların yorumlanmasıyla ortaya konulan eser içeriğindeki kişiliklerin seyirci veya dinleyicilere yansıtılması sanatın toplumsallaşma sürecinde ve toplumun olaylara bilinçli yaklaşımında ipuçları vermesi açısından çok önemli bir yeri vardır. Bu denli güçlü eğitici rolü olan bu sanat dalı, sinemacılığın gelişmesi, televizyon ve radyoda da yerini bulmasıyla çok geniş ve çok yönlü çalışma alanına sahip olmuştur. Ayrıca online Yaratıcı Drama Kursu sonunda Yaratıcı Drama Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Yaratıcı Drama Sertifikası

Eğitim sonunda Yaratıcı Drama Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Yaratıcı Drama interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Kurs Süresi

Yaratıcı Drama uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Yaratıcı Drama Detaylar 00:14:00
Dramanın Uygulama Basamakları Detaylar 00:07:00

Ders Yorumları

1

1
1 yıldız
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

DERSİ AL

Öğretmen

989 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara