• GİRİŞ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Montessori Yaklaşımı Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Montessori programını Dr. Maria Montessori (1870–1952) geliştirmiştir.Maria Montessori Roma da tıp fakültesini bitirdikten sonra psikiyatri bölümünde uzman olmuştur.Psikiyatri bölümünde zihinsel engelli çocuklarla ilgilenmiş ve onların özel bir eğitimden geçirilerek gelişmelerine yardımcı olunabileceğini farketmiştir.Zihinsel engelli çocuklarla yaptığı çalışmalardan aldığı olumlu sonuçlar üzerine, aynı yöntemlerin normal çocuklar için de kullanılabileceğini düşünerek, çalışmalarını eğitim alanına yöneltmiştir.Bu konudaki bilgisini arttırmak amacı ile Roma Üniversitesi’nde Felsefe,Psikoloji ve Antropoloji öğrenimi görmüştür.İtalya’nın ilk kadın tıp doktoru olan, kendi ismi ile anılan ilk “Çocuk Evi”ni 1907’de Roma’da açmıştır. Montessori Yaklaşımı ücretsiz sertifikalı eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

Montessori Yaklaşımı Eğitimi Size Ne Katacak?

Montessori Yaklaşımı online eğitiminin genel amacı,Montessori yaklaşımında, çocukların, araştırma, deneme, hata yapma ve hatalarını kendi kendilerine düzeltmeleri için fırsatlar yaratılmaktadır. Montessori materyalleri ise çocukların bu hatalarını bulmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.Montessori programının felsefesi, çocuğun ileride olacağı kişiye dair potansiyelleri içinde taşıdığına, buna ulaşabilmek için özgür bırakılmaya ihtiyacı olduğuna ve her çocuğun kendine özgü bir gelişime sahip olduğu fikrine dayanmaktadır.

Montessori Yaklaşımı İş Olanakları

Montessori Yaklaşımı doğrudan ilişkisi olan iş seçenekleri şunlardır.Anne-baba eğitimi veren özel danışmanlık şirketlerinde, özel sektöre ait birçok rehabilitasyon merkezinde yardımcı öğretmen veya yönetici yardımcısı olarak çalışabilirler. Çocukların okulla ilgili problemlerine (uyumsuzluk, başarısızlık, isteksizlik, disiplin suçları gibi) çözüm arayabilirler. Üstün zeka veya zeka geriliği gibi az rastlanır durumlarda çocukların uyum problemlerini inceler, araştırır, çözüm üretmeye çalışırlar. Ayrıca online Montessori Yaklaşımı  Kursu sonunda Montessori Yaklaşımı Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Montessori Yaklaşımı Sertifikası

Eğitim sonunda Montessori Yaklaşımı Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Montessori Yaklaşımı interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Montessori Yaklaşımı Kurs Süresi

Montessori Yaklaşımı uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 5 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 5 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Montessori Yaklaşımı Detaylar 00:04:00
Montessori Ve Bilim Eğitimi Detaylar 00:06:00
Montessori Tarihi Detaylar 00:06:00

Ders Yorumları

YOK

yıldız
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

DERSİ AL

Öğretmen

1161 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara