• GİRİŞ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Temel Fotoğrafçılık Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Online Temel Fotoğrafçılık ücretsiz sertifikalı eğitim  ‘‘Fotoğraf’’sözcüğü, ışıkla yapılan resim anlamına gelir. Bir fotoğrafçının başarısı, işlediği konudan bağımsız olarak bir sahnenin atmosferini izleyiciye ne kadar aktarabildiğine bağlıdır. Kalıcı olabilmiş bir fotoğrafın şans eseri çekildiğine çok ender rastlanır. Çoğu zaman, doğru anda doğru yerde olmak sabır isteyen uzun bir çalışma gerektirir.Bu eğitim ile amacınıza uygun fotoğraf makinesiyle uygun kompozisyon yaratarak diyafram veya enstantane öncelikli çekimler yapabileceksiniz. Temel Fotoğrafçılık ücretsiz sertifikalı eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Size Ne Katacak?

Online Temel Fotoğrafçılık ücretsiz sertifikalı eğitim ile fotoğraf makinesinin kullanımını kolaylaştırdığı gibi fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin sayısını da arttırmaktadır. Bu eğitimde, fotoğraf makinelerini hangi ortamda, hangi araç ve gereçlerle hangi tekniklerle kullanacağınızı öğreneceksiniz. Küçük ve orta boy fotoğraf makineleri, ekipmanları ve makinelerin bakımı ve temizliği işlemlerini izlemeniz fotoğraf makinelerini kolaycı kavramanızı sağlayacaktır.  Bu eğitim ile fotoğrafçılık temel kuramlarını, Fotoğraf makinesi ayarları , fotoğrafta temel ışık, fotoğrafta ışık ve kompozisyon,  fotoğraf çekimi öğrenerek uygulamaya  bir adım önde başlayabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık İş Olanakları

Temel Fotoğrafçılık, fotoğraf stüdyolarında çalışabileceği gibi, açık havada (dağ, deniz kenarı), değişik ortamlarda (düğün, nişan, seminer, toplantılar, kongreler vb.) çalışabilir. Temel Fotoğrafçılık görsel bir ürün yaratır, işini yaparken müşteriyle ve çalışma arkadaşlarıyla etkileşimde bulunabilir, ama bir fotoğraf sanatçısı işini tek başına da yürütebilir. Ayrıca online Temel Fotoğrafçılık Kursu sonunda Temel Fotoğrafçılık Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Temel Fotoğrafçılık Sertifikası

Eğitim sonunda Temel Fotoğrafçılık Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Temel Fotoğrafçılık interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kurs Süresi

Temel Fotoğrafçılık uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 14 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Fotoğraf Makineleri
Fotoğrafçılıkla İlgili Temel Bilgiler Detaylar 00:03:00
Fotoğraf Makineleri Detaylar 00:08:00
Fotoğraf Makinesinin Temel Parçaları ve Yardımcı Gereçler Detaylar 00:11:00
Fotoğraf Makinelerinin Temizlik ve Bakımı Detaylar 00:02:00
Fotoğraf Makinesi Ayarları
Filmlerin ASA – ISO Değerleri Detaylar 00:03:00
Diyafram Detaylar 00:06:00
Enstantane Detaylar 00:06:00
Netleme Detaylar 00:04:00
Dijital Fotoğraf Makinelerinde Menü ve Fonksiyon Ayarları Detaylar 00:09:00
Fotoğrafta Temel Işık
Fotoğrafta Işık Detaylar 00:05:00
Fotoğrafların Işık Açısından Değerlendirilmesi Detaylar 00:02:00
Fotoğrafta Temel Kompozisyon
Fotoğrafta Kompozisyon Detaylar 00:07:00
Fotoğraf Kompozisyonlarında Kullanılan Konumlar Detaylar 00:02:00
Fotoğraf Çekimi Detaylar 00:02:00
Temel Fotoğraf Çekimi
Çekim Öncesi Hazırlık İçin Dikkat Edilecek Noktalar Detaylar 00:10:00
Fotoğraf Baskısı Detaylar 00:02:00
Fotoğraf Değerlendirmede Dikkat Edilecek Noktalar Detaylar 00:05:00

Ders Yorumları

YOK

yıldız
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

DERSİ AL

Öğretmen

945 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara