• GİRİŞ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Radyo ve TV Yapımcılığı Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

15.yüzyıldan beri gelişerek süre gelen basılı yayınlar, özellikle gazete ve dergiler,denilebilir ki radyonun bulunuşuna kadar en önemli, belki de tek olarak görebileceğimiz haber kaynakları idi. Radyonun kitle iletişim aracı olarak hizmet yapmaya başlaması, haber alma kaynağında çok önemli değişiklikler yapmıştır. Çünkü o zamana kadar okuma bilme koşuluna bağlı olan haber alma duyma yolu ile alınacak duruma geliyordu. Artık konuşan bir gazete ortaya çıkıyordu.Radyonun anında büyük kitlelere ulaşabilmesi, ses yolunun etkinliği, gazete ve dergi okunmasını büyük çapta etkilemiştir. Zamanla bu etkileme, gazete ve dergileri gerek tekniklerinde, gerekse içeriklerinde değişiklikler yapmaya zorlamıştır. Önemli makale yazarlarının ortaya çıkışı, haberlerin radyoda verilenden daha ayrıntılı verilmesi, konularda çeşitlilik, bol resimli hikâye, roman, karikatür gibi okuyucu ilgisini çeken unsurların yer alması, basılı yayınlarda önce radyonun, daha sonraları televizyonun bulunuşu ile meydana gelen değişikliklerdir. Radyo ve TV Yapımcılığı ücretsiz sertifikalı eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacaktır.

Radyo ve TV Yapımcılığı Size Ne Katacak?

Online Radyo ve TV Yapımcılığı ücretsiz sertifikalı eğitim ile Televizyonun çalışma sistemini ve televizyon yayın sistemlerini tanıyabileceksiniz.Televizyonu diğer kitle iletişim araçlarıyla karşılaştırabileceksiniz.Televizyon izleme ölçümü araştırmalarını analiz ederek verileri yorumlayabileceksiniz.Diger bir yandan Radyoda malzeme toplama, seçme ve eleme aşamasını gerçekleştirebileceksiniz.Radyo program metni yazabileceksiniz.Radyo programı seslendirme ve kurgu aşamaların gerçekleştirebileceksiniz. Böylelikle bu eğitim ile Radyo ve TV Yapımcılığı öğrenerek uygulamaya bir adım önde başlayabilirsiniz.

Radyo ve TV Yapımcılığı İş Olanakları

Radyo TV muhabirleri, TRT Kurumunun bütün kanallarında (radyo ve TV), özel televizyon kanallarında, özel radyolarda, yerli ve yabancı haber ajanslarında görev yapabilirler. Olayların geçtiği her yerde (arazi, konferans salonu, sokak, cadde vb.), Bürolarda,Montaj stüdyosunda çalışırlar.Radyo ve TV Yapımcılığı Kursu sonunda Radyo ve TV Yapımcılığı Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Radyo ve TV Yapımcılığı Sertifikası

Eğitim sonunda Radyo ve TV Yapımcılığı Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Radyo ve TV Yapımcılığı interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Radyo ve TV Yapımcılığı Süresi

Radyo ve TV Yapımcılığı eğitimi serbest zamanlı olarak 25 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 25 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz

Ders Konuları

Program Yapım Mekânları Detaylar 00:25:00
Radyo Program Türleri Detaylar 00:25:00
Radyo Programı Yapım Aşamaları Detaylar 00:30:00
Radyo Yayıncılığının Temeller Detaylar 01:00:00
Televizyon Kanalının Personel Yapısı Detaylar 00:13:00
Televizyon Yayıncılığının Temelleri Detaylar 00:32:00

Ders Yorumları

YOK

yıldız
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

DERSİ AL

Öğretmen

359 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara