• GİRİŞ
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

İş Sağlığı ve Güvenliği Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

İş Sağlığı ve Güvenliği Ücretsiz Sertifikalı Eğitim ile iş kazaları ve meslek hastalıkları hem insani ve toplumsal açıdan, hem finansal bakımdan oldukça önemli bir sorundur. Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO – International Labour Organization) araştırmalarına göre kazaların sadece %2’si korunması mümkün olmayan, %98’i ise önlenebilir olan kazalardır. İş dünyasında, atölye, laboratuvar veya çalışılan ortamda , uygulama sırasında meydana gelebilecek iş kazaları ile karşılaşılmaması ve çalışılan ortamda istemeyerek oluşan olumsuzluklarda fert olarak yasal sorumluluğun farkında olunması için bu eğitimin başarıyla tamamlanması önem taşımaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği Ücretsiz Sertifikalı Eğitim size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Size Ne Katacak?

İş Sağlığı ve Güvenliği online eğitiminin amacı iş ortamında meydana gelebilecek kaza, yaralanma ve yangınlara karşı alınacak önlemler hakkında, bu kazaların oluşması durumunda gerekli iş ve işlemlerle ilgili detaylı bilgi ve becerileri kazandırmaktır. Bu eğitimle birlikte çalıştığınız yerde güvenliği riske eden etkenleri ortaya çıkarıp gereken güvenlik tedbirleri alabileceksiniz. Kaza, yaralanma ve yangınlara karşı gerekli tedbirleri alabilecek, meslek hastalıklarının sebeplerini ve önlemlerin nasıl alınabileceğini öğrenecek, iş kazalarından sonra yapılması gereken iş ve işlemleri yürütebileceksiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği İş Olanakları

Bu eğitimi mevcut durumda çalışmakta olan, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgi sahibi olmayan herkesin alması önerilmektedir. Günümüzdeki işyerleri bu eğitimi almış kişileri tecrübeli saymaktadır ve önemli bir eleman olduğu için sıkça tercih sebebidir. Ayrıca online İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu sonunda İş Sağlığı ve Güvenliği Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası

Eğitim sonunda İş Sağlığı ve Güvenliği Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı İş Sağlığı ve Güvenliği interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurs Süresi

İş Sağlığı ve Güvenliği uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

İş Yeri Güvenliğini Tehdit Eden Unsurlar Detaylar 00:09:00
Meslek Hastalıkları Detaylar 00:04:00
Kaza ve Yangın Önlemleri Detaylar 00:07:00
İş Kazalarında Uygulanacak Hukuki İşlemler Detaylar 00:04:00

Ders Yorumları

4.8

4.8
5 yıldız
 • 5 Yıldız4
 • 4 Yıldız1
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Süper

  5

  Kısa sürede sertifika sahibi olunuyor.

 2. Teşekkürler...

  5

  Dersleri okurken bıkmadım. Kısa, ilgi çekici ve bilgilendirici. Teşekkürler

 3. iş sağlığı ve güvenliği

  4

  son derece faydalı emeğinize sağlık

 4. Eğitim

  5

  Sadece bu bilgilerin bile insanlığa faydası çok.

 5. Teşekkürler

  5

  Son derece faydalı

DERSİ AL

Öğretmen

2587 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara