• GİRİŞ
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Gümrük İşlemleri Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Gümrükleme olarak adlandırılan eşyaların yurt dışına çıkış ve yurda girişinde tabi tutulduğu işlemler lojistik firmaları veya gümrükleme işlemlerinden sorumlu kişiler tarafından yapılmaktadır.Gümrük kapılarındaki işlemlerin hızlandırılması, standartlaştırılması, basitleştirilmesi ve saydam hale getirilmesinde bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımının rolü büyüktür.Elektronik devlet yapılandırılmasının önemli bir bölümü de gümrüklerin modernizasyonu ve otomasyona geçişidir. E-gümrük olarak adlandırılan yeni teknoloji ve sistemler işletmeler açısından büyük faydalar sağlamaktadır. Bu faydaların başında bürokrasinin azalması,kapılarda geçirilen zaman kayıplarının bertaraf edilmesi, antrepolarda bulunan eşyaların
gümrük idarelerinde eş zamanlı olarak koordinasyonu; dolayısıyla maliyetlerin düşürülmesi gelmektedir. Yaratılan bu faydalar ile işletmenin imajı düzelmekte ve uluslararası rekabette avantaj sağlanmaktadır. Gümrük İşlemleri ücretsiz sertifikalı eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

Gümrük İşlemleri Eğitimi Size Ne Katacak?

Gümrük İşlemleri online eğitiminin genel amacı, Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği’ne göre gümrük sahalarında taşıma araçları için gerekli olan belge ve dokümanları hazırlayarak iş ve işlemleri gerçekleştirebileceksiniz.Gümrük sahası ve ofis ortamında, bilgisayar, faks, telefon ve yazıcı gibi donanımları kullanarak Dış Ticaret Gümrük Yönetmeliği ve Bilge Yazılım Kurallarına bağlı kalarak, BİLGE ve EDI ofis programı ile gümrük işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz. Gümrük Kanun ve Yönetmeliği gereğince eşyayı gümrüğe sunma, beyan, depo, belgeleri hazırlama, tahlil ve muayene, vergi ve teslim işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz.

Gümrük İşlemleri İş Olanakları

Gümrük işletme meslek elemanı,ithalat ve ihracat bürolarında,iş bulma olanağına sahiptirler. Ayrıca kendi işlerini kurarak serbest olarak da çalışabilirler.Son yıllarda ülke dış ticaret hacminin ekonomik açıdan çok büyük bir önem taşıması, bu alanda oldukça nitelikli meslek elemanlarına olan ihtiyacı da giderek artırmıştır.Bu nedenle kendisini iyi yetiştirmiş, bilgisayar programlarını kullanabilen, en az bir yabancı dil bilen ve yaptığı işi seven kişilere bu sektörde oldukça fazla ihtiyaç vardır.Ayrıca online Gümrük İşlemleri Kursu sonunda Gümrük İşlemler Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Gümrük Sertifikası

Eğitim sonunda Gümrük İşlemleri Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Gümrük İşlemleri interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Gümrük İşlemleri Kurs Süresi

Gümrük İşlemleri uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 5 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 5 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Özet Beyan Detaylar 00:05:00
BİLGE (Bilgisayarlı Gümrük Etkinlikleri) Ve EDİ (Elektronik Veri Değişim Sistemi) Detaylar 00:19:00
Gümrük Sahasında Eşya İle İlgili Yapılan İşlemler Detaylar 00:17:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
 • 5 Yıldız1
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Gerekli Bir Eğitim

  5

  Dış ticaret alanında çalışmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir eğitim.

DERSİ AL

Öğretmen

484 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara