• GİRİŞ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

“Çocuk Ruh Sağlığı Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Sağlıklı bireylerin toplum kalkınmasında önemi yadsınamaz bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak toplumu oluşturan bireylerin fiziksel sağlıkları kadar ruh sağlıklarının da önemli olduğu bilinmektedir. Ruh sağlığı yerinde bireyler kendini tanıyan, yaptıkları işlerde başarılı, sosyal yaşantısında iyi iletişim kurabilen mutlu olmanın yollarını bilen kişilerdir. Bu özellikleri kazanabilmenin temelinde yer alan en önemli etken ailedir. Çocuğun sağlıklı bir kişiliğe sahip olması büyük ölçüde model aldığı anne ve babanın kişilik yapılarına bağlıdır. Kurs süresi boyunca birçok konuda eğitim gören kursiyerler kurs sonucunda kazandıkları yeterlikler doğrultusunda. Çocuk Ruh Sağlığı Ücretsiz Sertifikalı Eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

Çocuk Ruh Sağlığı Eğitimi Size Ne Katacak?

Epilasyon Depilasyon online eğitimi amacı; Uygun ortam sağlandığında aile yapısını tanıyabileceksiniz.Çocuk yetiştirmede dikkat edilecek noktaları kavrayabileceksiniz.Uygun ortam sağlandığında ailede çocuğun yerinin ve aile içindeki özel sorunları analiz ederek çözüm odaklı düşünebiliceksiniz.

Çocuk Ruh Sağlığı İş Olanakları

Çocuk Ruh Sağlığı eğitimi kazandıkları yeterlikler doğrultusunda Okullarda eğitim süreçlerinin daha verimli olması için çalışmalar yürütebilirler. Eğitim konularında, materyallerinde veya genel olarak süreçte hata varsa düzeltilmesi için görev alabilirler. Çocukların okulla ilgili problemlerine (uyumsuzluk, başarısızlık, isteksizlik, disiplin suçları gibi) çözüm arayabilirler. Üstün zeka veya zeka geriliği gibi az rastlanır durumlarda çocukların uyum problemlerini inceler, araştırır, çözüm üretmeye çalışırlar. Çocukları olumlu davranışlara sevk etme, hayata hazırlama ve olumsuz davranışlardan uzaklaştırma gibi sorumlulukları vardır. Ayrıca online Çocuk Ruh Sağlığı eğitimi sonunda Çocuk Ruh Sağlığı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Çocuk Ruh Sağlığı Sertifikası

Eğitim sonunda Çocuk Ruh Sağlığı Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Çocuk Ruh Sağlığı interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Çocuk Ruh Sağlığı Kurs Süresi

Çocuk Ruh Sağlığı uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.Ve,

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Aile Ve Çocuk
Aile Yapısı ve Önemi Detaylar 00:05:00
Çocuk ve Yetiştirmede Dikkat Edilecek Noktalar Detaylar 00:01:00
Ailede Çocuğun Yerinin Ve Aile İçindeki Özel Sorunların Ruh Sağlığı Üzerindeki Etkileri Detaylar 00:02:00
Ruh Sağlığına Giriş Detaylar 00:04:00
Kişilik Detaylar 00:06:00
Çocukları Tanıma Teknikleri Detaylar 00:00:00
Çocukları Tanıma ve Değerlendirmede Kullanılan Teknikler Detaylar 00:06:00
Çocuğu Okula Hazırlama Detaylar 00:05:00
Okulda Çocuğun Ruh Sağlığını Etkileyen Faktörler Detaylar 00:05:00
Okulda İlişkiler Detaylar 00:04:00
Okuldaki Rehberlik Çalışmaları Detaylar 00:01:00
Savunma Mekanizmaları
Savunma Mekanizmaları-1 Detaylar 00:03:00
Savunma Mekanizmaları-2 Detaylar 00:03:00
Toplum Ve Çocuk
Toplumda Çocuğa Verilen Önem Detaylar 00:02:00
Toplumda Çocuğun Ruh Sağlığını Etkileyen Faktörler Detaylar 00:06:00
Toplumumuzda Özel Sorunları Olan Çocuklar Detaylar 00:04:00
Uyumsuz Çocuklar
Uyumsuz Çocuklar Detaylar 00:02:00
Çocukluk Döneminde Uyum Sorunları Detaylar 00:11:00

Ders Yorumları

YOK

yıldız
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

DERSİ AL

Öğretmen

439 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara