• GİRİŞ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Anne ve Çocuk Sağlığı Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Ülkemiz nüfusunun geniş br kısmı doğurganlık çağındaki kadınlar ve çocuklar oluşturmaktadır. Kadınların ve çocukların sağlık düzeyleri toplum sağlığının önemli bir etkenidir. Toplumda sağlıklı annelerin ve çocukların olabilmesi için başta kadınların kendi bedenlerini tanımaları, organlarının işleyiş şekillerini öğrenmeleri gerekir. Sağlıklı olmanın ana kurallarının bilinmesi ve pratiğe dökülmesi oldukça önemlidir. Annenin sağlıklı olması, sağlıklı hamilelik süreci geçirmesi hem kendi hem de doğacak çocuğunun sağlığını yakından ilgilendirmektedir. Bu nedenle sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde anne ve çocuk sağlığı ayrılmaz bir bütündür. Anne ve Çocuk Sağlığı ücretsiz sertifikalı eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

Anne ve Çocuk Sağlığı Eğitimi Size Ne Katacak?

Anne ve Çocuk sağlığı online eğitiminin genel amacı, anne çocuk sağlığının önemini, döllenme ve gebelik konularını doğru olarak öğretmek, uygun ortam sağlandığında etkinliklerin nasıl hazırlandığını anlatmaktır. Genital sistem ve döllenmeyi öğrenmeye ilişkin etkinlik hazırlamak ve genelik konusunu öğrenmeye ilişkin etkinlik hazırlamak için bu eğitimi almanız gerekmektedir.

Anne ve Çocuk Sağlığı İş Olanakları

Anne-baba eğitimi veren özel danışmanlık şirketlerinde, özel sektöre ait birçok rehabilitasyon merkezinde yardımcı öğretmen veya yönetici yardımcısı olarak çalışabilirler. Çocukların okulla ilgili problemlerine (uyumsuzluk, başarısızlık, isteksizlik, disiplin suçları gibi) çözüm arayabilirler. Üstün zeka veya zeka geriliği gibi az rastlanır durumlarda çocukların uyum problemlerini inceler, araştırır, çözüm üretmeye çalışırlar. Ayrıca online Anne ve Çocuk sağlığı Kursu sonunda Anne ve Çocuk sağlığı Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Anne ve Çocuk Sağlığı Sertifikası

Eğitim sonunda Anne ve Çocuk sağlığı Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Anne ve Çocuk sağlığı interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Anne ve Çocuk Sağlığı Kurs Süresi

Anne ve Çocuk sağlığı uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 5 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 5 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Aile Planlaması
Aile Planlamasının Tanımı, Önemi ve Nedenleri Detaylar 00:03:00
Aile Planlaması Yönetimleri Detaylar 00:05:00
Aile Planlaması Konusunda Yararlanılabilecek Kurumlar Detaylar 00:00:40
Anne Ve Çocuk Sağlığı -1
Anne ve Çocuk Sağlığı Detaylar 00:06:00
Gebelik Detaylar 00:11:00
Anne Ve Çocuk Sağlığı -2
Doğum Öncesi, Doğum, Doğum Sonrası Detaylar 00:17:00
Lohusalık Dönemi Detaylar 00:04:00
Emziklilik Dönemi Detaylar 00:03:00

Ders Yorumları

YOK

yıldız
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

DERSİ AL

Öğretmen

244 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara