• GİRİŞ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Yazarlık Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Meslekler arasında ilk günkü saygınlık ve güvenilirliğini koruyabilen gazetecilik mesleğinin etkinliği, kalemini doğru ve düzgün kullanan, yazdığı yazılarla toplumu aydınlatan ve bilgilendiren usta gazetecilerin var olmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü gazetecilik mesleğinin temelinde toplumun farklı kesimlerindeki insanlara aynı anda hitap edebilmek yer almaktadır. Bir gazeteci yazdığı haberle hem toplumun en alt seviyesinde,hem de toplumun en üst seviyesinde yer alan okura aynı anda hitap etmektedir. Bunu yapabilmek, ancak dili ustaca kullanmakla gerçekleştirilebilir. Sizin de, mesleğinizde başarılı bir gazeteci olabilmeniz için anlatım dilini etkili bir şekilde kullanabilmeniz gerekmektedir.Denemeler,makaleler, eleştiriler yazmayı öğrenecek, çeşitli röportaj soruları hazırlayarak etkili röportajlar yapabilecek ve mülakatlar konusunda yapılması gerekenleri öğreneceksiniz. Tüm bu faaliyetlerin sonucunda kendinizi en doğru biçimde ifade edebilmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Yazarlık ücretsiz sertifikalı eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

Yazarlık Eğitimi  Size Ne Katacak?

Yazarlık online eğitiminin  türlerini ve özelliklerini öğrenerek, bildiklerinizi, anlaşılır ve inandırıcı biçimde anlatarak karşı tarafı ikna edebileceksiniz. Modül sonunda, denemeler,makaleler, eleştiriler yazmayı öğrenecek, çeşitli röportaj soruları hazırlayarak etkili röportajlar yapabilecek ve mülakatlar konusunda yapılması gerekenleri öğreneceksiniz. Tüm bu faaliyetlerin sonucunda kendinizi en doğru biçimde ifade edebilmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Yazarlık İş Olanakları

Sınıf, işletme, kütüphane, ev, bilgi teknolojileri ortamı, sinema, tiyatro, konferans gibi kendi kendine ve grupla çalışabileceğiniz ve üretiminizi yapıcağınız her yerde demek mümkündür. Ayrıca online Yazarlık Kursu sonunda Yazarlık Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Yazarlık Sertifikası

Eğitim sonunda Yazarlık Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Yazarlık sağlığı interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Yazarlık Kurs Süresi

Yazarlık uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 5 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 5 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Anlatım Türleri Ve Düşünce Yazıları Detaylar 00:05:00
Araştırma İnceleme Yazıları Detaylar 00:05:00
Röportaj Ve Mülakat Detaylar 00:07:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
DERSİ AL

Öğretmen

749 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara