• GİRİŞ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Turizm ve Rehberlik Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Ülkemizi ziyaret eden yerli ve yabancı konuklara ülkemizin en iyi şekilde tanıtılması görevini üstlenmiş olan profesyonel turist rehberlerinin ne iş yaptığı, hangi eğitimlerden geçtiği, profesyonel turist rehberi olmanın yolları ve rehberlik mesleği ile ilgili yasal mevzuat hakkında gerekli olan öz bilgilerin verilmesi amaçlanmıştır. Ülkemizin yerli ve yabancı konuklara en iyi şekilde tanıtabilmeleri turist rehberlerinin kendilerini en iyi şekilde yetiştirilmeleriyle mümkün olacaktır.En az bir yabancı dili en iyi şekilde konuşabilen, tarihi, kültürel ve sanatsal değerlerimizi çok iyi bilen rehberler sayesinde Türk turizmi daha da gelişecek ülkemize bir döviz girdisi sağlamanın yanı sıra uygar ülkeler içerisindeki yerimiz daha da güçlenecektir. Turizm ve Rehberlik ücretsiz sertifikalı eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

Turizm ve Rehberlik Eğitimi  Size Ne Katacak?

Turizm ve Rehberlik online eğitiminin genel amacı,Turist rehberlerinin yerine getirdiği bu önemli rol dikkate alındığında bilgisi, becerisi,kültürü, tutum ve davranışları ile Türkiye’yi ve Türk insanını temsil edecek ve doğru tanıtacak, ziyaretçilerin memnun ve olumlu izlenimlerle memleketlerine geri dönmesini sağlayacak, nitelikli kişilerin seçimi ve turist rehberi olarak eğitilmesi hassas ve ciddi bir biçimde ele alınması gereken bir konu olarak ortaya çıkmaktadır.Size verilen bilgi ve becerileri öğrenmenizde sorumluluk tamamen size aittir. İhtiyaç hissettiğinizde öğretmeniniz yardımcı olacaktır.

Turizm ve Rehberlik İş Olanakları

“Ülke Çapında” ve “Bölge Çapında” olmak üzere 2 türde açtığı “Profesyonel Turist Rehberliği” kursları ile öğretilmektedir. Ülke Çapındaki kursları başarı ile bitirenler Türkiyenin tüm bölgelerinde rehberlik yapabilirler. Bölge Çapındaki kursları bitirenler ise ülkenin 7 coğrafi bölgesinden herhangi bir bölgesi için yetiştirilirler ve sadece bu bölgede rehberlik yapabilirler.Ayrıca online Turizm ve Rehberlik Kursu sonunda Turizm ve Rehberlik Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Turizm ve Rehberlik Sertifikası

Eğitim sonunda Turizm ve Rehberlik Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Turizm ve Rehberlik interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Turizm ve Rehberlik  Kurs Süresi

Turizm ve Rehberlik uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Turizmde Rehberlik Detaylar 00:18:00
Turların Gerçekleşmesinde Görev Alan Elemanlar Detaylar 00:10:00

Ders Yorumları

YOK

yıldız
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

DERSİ AL

Öğretmen

309 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara