• GİRİŞ
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Çocuklarda Beslenme Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Beslenme eğitimi, çocukların yeterli, dengeli ve sağlıklı bir biçimde beslenebilmeleri için yemek listelerinin hazırlanması, yiyeceklerin sağlığa uygun bir şekilde pişirilip sunulması konusunda çalışan, varolan besin kaynaklarının ekonomik ve sağlık kurallarına uygun olarak kullanılmasını sağlayan ve bu konularda bireyi ve toplumu bilgilendirmeyi amaçlayan eğitimdir. Akademi Dünya tarafından sağlanan bu Çocuklarda Beslenme ücretsiz sertifikalı eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak.

Çocuklarda Beslenme Eğitimi Size Ne Katacak?

Beslenme online eğitimi insanların gereksinim duyduğu besin öğelerini, karbonhidratlar, proteinler, yağlar,mineraller, vitaminler ve su olmak üzere altı grupta toplayabiliriz. Bu besin öğelerinden herhangi biri veya birkaçı eksik olunca vücut çalışmasında aksamalar, büyüme ve gelişme geriliği, sağlık bozuklukları görülür. Gereğinden çok besin alarak vücut yağ kütlesinin istenenin çok üstüne çıkarılması da sağlık problemlerine yol açar. Bu eğitim size besin öğeleri ve besin grupları hakkında önemli bilgiler aktaracak.

Çocuklarda Beslenme İş Olanakları

Anne-baba eğitimi veren özel danışmanlık şirketlerinde, özel sektöre ait birçok rehabilitasyon merkezinde yardımcı öğretmen veya yönetici yardımcısı olarak çalışabilirler. Çocukların okulla ilgili problemlerine (uyumsuzluk, başarısızlık, isteksizlik, disiplin suçları gibi) çözüm arayabilirler. Üstün zeka veya zeka geriliği gibi az rastlanır durumlarda çocukların uyum problemlerini inceler, araştırır, çözüm üretmeye çalışırlar. Ayrıca online Çocuklarda Beslenme Kursu sonunda Çocuklarda Beslenme Başarı Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Çocuklarda Beslenme Sertifikası

Eğitim sonunda Çocuklarda Beslenme Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Çocuklarda Beslenme interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Çocuklarda Beslenme Kurs Süresi

Beslenme uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 5 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 5 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Beslenme
Beslenme ile İlgili Temel Kavramlar Detaylar 00:02:00
Besin Ögeleri Detaylar 00:06:00
Özel Durumlarda Beslenme
Beslenme Yetersizliği Sorunları Detaylar 00:04:00
Özel Durumlarda Beslenme Detaylar 00:04:00

Ders Yorumları

YOK

yıldız
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

DERSİ AL

Öğretmen

237 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara