• GİRİŞ
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

DERSİ AL

Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Çevre Koruma Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Hakkında

Çevre koruma dediğimizde ilk önce Çevre’nin tanımını yapmak gerekir. Çevre, insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. Kısaca canlı varlıkları etkileyen dış tesirlerin tümüne çevre denir. Çevre geleceğimiz için çok önemli katkılarda bulunur. Çevremizi kontrol altında tutamazsak bu bizim için ilerde pişman olunacak bir duruma gelir. Yaşam ve çevre, birbirlerine bağlı iki önemli yaşam çerçevesidir. Gelişen dünya endüstrisi hayatımızı kolaylaştırmayı amaçlarken yanında birtakım riskler getirmektedir. Elbette bunlardan en büyük riski çevremiz taşımaktadır. Çevre koruma eğitimi ile doğamızı koruma hakkında gerekli bilgileri öğrenirken, meslek hayatınızı icra ederken çevremizi korumaya da katkıda bulunabileceksiniz. Çevre Koruma Ücretsiz Sertifikalı Eğitim, size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacaktır.

Çevre Koruma Eğitimi Size Ne Katacak?

Çevre Koruma online eğitimi ile çevre kirliliğinin önlenmesi, israfın önlenmesini öğrenecek ve açıklayabileceksiniz. Çevrenizden kaynaklanan hava, su, toprak kirliliği için tedbir alabileceksiniz. Çevreye zarar vermeyen enerji kaynakları hakkında farkındalık oluşacak, görüntü ve gürültü kirliliğinden nasıl korunabileceğinizi öğreneceksiniz. Sonraki nesillere rahat bir yaşam hediye bırakmak için bu sorumluluğun bilincine varabilmeli ve bu eğitime katılmalısınız.

Çevre Koruma İş Olanakları

Gelişen şirketler geç de olsa çevre kirliliğinin farkına varmakta ve olumsuz etkilerini görmektedir. Bunun sonucu olarak şirketler ve dünya endüstrisi çevre korumaya daha duyarlı hale gelmektedir. Şirketlerin artan ihtiyaçlarını, daha verimli kaynak kullanımı sağlayarak talepleri karşılayabileceğiniz bir birey olarak, insan kaynakları için doğru insan olacaksınız. Çevre koruma eğitimi almış kişiler hemen hemen her sektörde iş olanakları fırsatı bulabilmektedir. Ayrıca online Çevre Koruma Kursu sonunda Çevre Koruma Belgesi alarak başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Çevre Koruma Sertifikası

Eğitim sonunda Çevre Koruma Başarı Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayla yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilirsiniz. Başarı sertifikanızı Çevre Koruma interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

Çevre Koruma Kurs Süresi

Çevre Koruma uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zamanda sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme dilediğiniz zamanda özgürce giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ders Konuları

Çevre Detaylar 00:05:00
Doğa Kirliliği Detaylar 00:07:00
Gürültü Detaylar 00:05:00
Enerji Detaylar 00:06:00
İsraf Detaylar 00:08:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
 • 5 Yıldız1
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. İsmet DEREBAŞI11 Eylül 2017 at 10:53 am

  EĞİTİM TALEBİ

  5

  DERSİ SON DERECE OLUMLU BULDUM . KOOPERATİFCİLİK KONULU EĞİTİM DÜZENLENİR İSE SEVİNİRİM.

DERSİ AL

Öğretmen

361 KAYITLI ÖĞRENCİ

Başka Ders Ara